Iwona Wojnicka – artystka niezależna, tancerka i choreografka z zamiłowaniem do Ausdruckstanz. Absolwentka czteroletniego Certyfikowanego Kursu Analizy Ruchu w Eurolab, w Berlinie. Odbyła trzyletni staż zawodowy w Codarts, w Rotterdamie. Doświadczenie sceniczne zdobywała na osi Niemcy – Izrael – Holandia z udziałem znanych tancerzy, choreografów i badaczy tańca. Jej biografia taneczna obejmuje praktykę według trzech stylów: 2010 ? 2017 Laban, 2003 ? 2010 Butoh, 1996 ? 2001 Pantomima. Wszystkie fazy jej tanecznej biografii to treningi fizyczne, współpraca projektowa oraz produkcje, master klasy oraz konferencje naukowe. Jej życiowe doświadczenia są główną inspiracją jej prac scenicznych. Od 2003 roku jest liderką Kolektywu Artystycznego i Stowarzyszenia Format Zero oraz członkinią Eurolab, Berlin. Działa w Komisji do Spraw Tańca przy Urzędzie Miasta Warszawy. www.iwonawo.com więcej?
Gosia Gajdemska – Choreografka, tancerka, performerka i reżyserka działań z obszaru tańca i teatru. Animatorka kultury, producentka i koordynatorka wydarzeń i projektów artystycznych. Absolwentka Choreografii Scenicznej w krakowskiej Artystycznej Alternatywie oraz kursu instruktorskiego ?Improwizacja ruchu i symbolika ciała? w Instytucie Dynamiki Ruchu i Tańca w Essen (Niemcy). Ukończyła szkolenia z Analizy Ruchu wg Labana (ang. LMA – Laban Movement Analysis) w Laban Centre(Londyn) i z notacji tańca (kinetografia) w Instytucie Choreologii (Poznań) oraz liczne kursy z zakresu tańca, choreografii, aktorstwa, tworzenia i zarządzania projektami. Współpracuje z instytucjami oraz niezależnymi artystami w Polsce i za granicą. W swoich twórczych poszukiwaniach koncentruje się na podejściu do tańca jako wizualnej formy sztuki, na eksplorowaniu relacji między ciałem/ruchem a jego wizualną reprezentacją oraz na poszukiwaniu rozwiązań ruchowych i dramaturgicznych w choreografii, inspirowanych nie/ruchomym obrazem. więcej?
Bartosz Ostrowski – tancerz, aktor, choreograf. Absolwent PWST w Krakowie, Warsaw Dance Department oraz członek Kolektywu Dotcompany. Występuje w ?Głosie ludzkim? w reżyserii Mai Kleczewskiej w Teatrze Wielkim Operze Narodowej oraz w ?Bataille i świt nowych dni? w reżyserii Anny Godowskiej i Sławomira Krawczyńskiego w Art Stations Foundation . W swoich pracach tworzy instalacje tekstu i ruchu, poszukując nowych dróg komunikacji z widzem. W Warszawskim Muzeum Tańca zajął się interpretacją artystyczną stylu pracy choreograficznej szkoły Janiny Mieczyńskiej. Nieobecność podobnej placówki w dniu dzisiejszym jest głównym motywem powstawania jego pracy solowej. Autor, korzystając ze znanych polskiej choreografce metod Rudolfa Labana oraz Emila Dalcroze?a, skonstruował performatywne ćwiczenie, skupiające się na aspektach przestrzeni i czasu, aby odnieść się do współczesnych możliwości edukacji tanecznej w Polsce. więcej?
Artur Grabarczyk ? tancerz, choreograf i filmowiec. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Northern School of Contemporary Dance w Leeds (UK), którą ukończył z wyróżnieniem. Tańczył w Bałtyckim Teatrze Tańca oraz Scottish Dance Theatre (UK), gdzie miał okazje pracować z najwybitniejszymi twórcami współczesnego teatru tańca na świecie m.in. Damien Jalet, Sharon Eyal, Anton Lachky, Jo Stromgren, Fleur Darkin. Występował na scenach całego świata m.in. w Wielkiej Brytanii, Polsce, Francji, Niemczech, Włoszech, Rumunii, Indiach, Chinach, Meksyku, Brazylii i Korei Południowej. Po powrocie do Polski nawiązał współpracę z Teatrem Tańca Zawirowania, Kolektywem Artystycznym Format Zero oraz Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego. Artur podczas Nocy Muzeów Warszawskiego Muzeum Tańca zaprezentował współczesną interpretację postaci Feliksa Parnella. Swoją pracę opierał na istniejącej dokumentacji zdjęć oraz dzienników, które pisał polski baletmistrz. więcej?
Romuald Woźniak – Uprawia rzeźbę, scenografię, instalacje przestrzenne, reżyserię światła. Od kilkunastu lat, główne pole aktywności to spektakle teatru narracji wizualnej i działania performatywne. Twórca Teatru Academia na warszawskiej Pradze Płn. Jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracował na Wydziałach Scenografii i Rzeźby. Prowadzi Pracownię Działań Przestrzennych. Piastował funkcje Prodziekana Wydziału Rzeźby i Kierownika Katedry Działań Przestrzennych. http://www.teatracademia.com
Wiktor Podgórski ? Reżyseria obrazu, kompozytor. Prace Wiktora Podgórskiego (VTR) istnieją na styku różnych dziedzin i często łączą jego zainteresowanie dźwiękiem z doświadczeniem w sztukach wizualnych. Z wykształcenia grafik i operator dźwięku, Wiktor przygotowywał projekcje wideo modulowane na żywo oraz udźwiękawiał animacje, video art, filmy dokumentalne i reklamy. Współpracuje z muzykami, choreografami i aktorami tworząc oprawę wizualną występów. Jego wideo-dźwiękowy pejzaż, Scintilla 21, był pokazywany na festiwalach między innymi Fresh Mind w Texasie, MIAF w Australii i Punto y Raya w Hiszpanii. Jego projekt audio-wideo PRIOR powstał podczas programu dla wyróżniających się artystów w Banff Centre w Kanadzie. W 2016 jego działania video w ramach współpracy z dr. Miłoszem Pękalą, były prezentowane, między innymi na Uniwersytecie w Glasgow, a jego najnowszy projekt audio-video miał premierę na Chasm, multimedialnym wydarzeniu na Brooklynie. www.tvic.pl
India Czajkowska – kompozytorka, wokalistka i tancerka. Jest autorką muzyki do wielu filmów, spektakli teatralnych oraz przedstawień teatru tańca współczesnego i butoh dance (m.in. teatr Limen, Adekada) Współtworzy projekty multimedialne występując zarówno jako muzyk jak i performerka. Muzycznie, w projektach scenicznych porusza się w kręgu muzyki eksperymentalnej, alternatywnej i free jazzowej. http://www.indiaczajkowska.com
Rafał Smoliński – muzyk, kompozytor, realizator, producent, autor instalacji dźwiękowych, projektów społecznych, współpracował z Michałem Urbaniakiem, Tadeuszem Sudnikiem, Januszem Smykiem, Andrzejem Rejmanem, Miłoszem Wośko, Indią Czajkowską, Anią Stępniewską Gadt, Lorą Szafran, Włodzimierzem Kiniorem Kiniorskim, Muchomorami, Mash Mish, Stasysem Eidrigeviciusem, Mieczysławem Litwińskim .
Wraz z Andrzejem Rejmanem współtworzył projekt Flash Mob Orchestra łączący improwizowaną muzykę z obrazem i tańcem, a także projekt Streams łączący improwizowaną muzykę z obrazem powstającym w czasie rzeczywistym. Stworzył mobilne studio nagrań i produkcji muzyki Mixage. Interesują go eksperymenty sonorystyczne i nagrania w niecodziennych przestrzeniach, a także stwarzanie zaskakujących sytuacji twórczych, łączących różne dziedziny sztuki.
Marta Kawecka ? artystka wizualna, absolwentka Wydziału Malarstwa na ASP w Warszawie, Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim.
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, kolażem, a także działaniami z pogranicza sztuk jak animacja poklatkowa, instalacje wizualno-dźwiękowe, projekty społeczne. Autorka czterech wystaw indywidualnych, brała także udział w licznych wystawach zbiorowych oraz sympozjach dotyczących najnowszej sztuki w kraju i zagranicą, a także w projektach łączących obraz i dźwięk. Pracuje na warszawskiej Pradze www.martakawecka.pl
Marta Abdalla-Dutkiewicz – Montażystka, operator filmowy. Ukończyła średnia szkole muzyczna w klasie perkusji, studiowała aktorstwo, ukończyła szkole filmowa w Łodzi, oraz akademie filmu i telewizji w Warszawie. Realizuje relacje filmowe z rożnych imprez sportowych i kulturalnych. Lubi jeździć w nocy na rolkach, i jest Mama trzech córek. Kręci filmy razem ze swoim mężem Wojciech dutkiewiczem, który z wykształcenia jest wiolonczelistą.
https://www.facebook.com/nobleartproject/
Daniel Jarociński – Strateg komunikacji, copywriter, project manager z silnym zapleczem komunikacyjnym i interaktywnym. Ekspert w zakresie mediów społecznościowych. Od 10 lat w branży interaktywnej, od ponad 7 lat kreacyjnie i egzekucyjnie związany z działaniami komunikacyjnymi dla marek małych, średnich i dużych w społecznościach. Współpracował m.in. z:
FOX International Channels, Sony Music Polska, Akson Studio (Miasto 44), Electrolux, BRITA, Polar, Electronic Arts (The Sims), Unilever (Rexona Men), Samsung, PCK, Galapagos (Warner Bros, Disney, HBO), Michael Page, BZ WBK, Polpharma, Monolith, ING BŚ, Hortex, L’Oreal (Menexpert), MKiDN, Sanitec Koło, Morphy Richards.
Joanna Stasina – Koordynatorka projektów w dziedzinie tańca Specjalistka PR i komunikacji z partnerami projektowymi, specjalistka ds. marketingu internetowego i komunikacji w mediach społecznościowych, koordynator projektów kulturalnych i społecznych, organizatorka wydarzeń kulturalnych, animatorka kultury, pedagog. Współpracuje ze: Stowarzyszeniem i Kolektywem Artystycznym Format Zero, Teatrem Tańca Zawirowania i Akademią Tańca Zawirowania (Fundacja Scena Współczesna), Fundacją Siła Serca, Towarzystwem Przyjaciół Warszawy Oddział Warszawa ? Bielany, Staromiejskim Domem Kultury w Warszawie, Służewskim Domem Kultury w Warszawie, Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze, Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturowych DREWNO. Członkini Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, Odział Żoliborz ? Bielany
Piotr Cieślik – Absolwent wydziału Elektroniki i Telekomunikacji oraz magister sztuk wizualnych. Zajmuje się sztuką wideo, animacjami, videomappingiem, elektroniką, instalacjami multimedialnymi. Realizuje nagrania zespołów muzycznych. Współpracuje z artystami Warszawskiej sceny muzycznej oraz fotograficznej. Głównym przedmiotem jego zainteresowań jest łączenie sztuk wizualnych z nowoczesnymi technologiami. Do ważniejszych wydarzeń można zaliczyć: Light Move Festival, Festiwal Mapingu w Tychach, festiwal Jazz nad Odrą Twórca zespołu artystycznego Mustache Petes, – projekcje świetlne w przestrzeniach publicznych.